Gripin Kaşe

Etkin madde:Her bir kaşe de 500 mg parasetamol ,30 mg kafein içerir.

Kullanıldığı yerler:

  • Hafif ve orta dereceli ağrıların tedavisinde
  • Yüksek ateş tedavisinde kullanılır.

Kullanılmaması gereken durumlar:

  • İlacın içeriğindeki maddelere alerjiniz varsa
  • Şiddetli böbrek ya da karaciğer yetmezliğinde
  • Kontrolsüz yüksek tansiyon hastalığınız varsa
  • Kalp atımında düzensizlik varsa
  • Uzun süreli devam eden alkol bağımlılığı tedavisi için disulfiram adı verilen ilacı kullanıyorsanız
  • Depresyon (lityum karbonat dahil), anksiyete (klozapin dahil) ilaçları veya sakinleştirici ilaç kullanıyorsanız
  • Anksiyete (gerginlik) bozukluğunuz varsa
  • Efedrin ,teofilin kullanıyorsanız kesinlikle kullanmayınız.

Kullanım şekli:

  • 12 yaş üstünde kullanılır.
  • Günde 3-4 kez 1-2 kaşe alınabilir.
  • Günde 8 kaşenin üzerinde alınmamalıdır.
  • GRİPİN’i almadan önce 1-2 sn suya daldırın, dilinizin üzerine koyun, bir bardak su ile yutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir